BOKT “Embafinans” QSC 2022-ci ilin birinci yarısı üzrə (yanvar-iyun) əsas maliyyə göstəricilərini açıqlayıb.
“Embafinans”ın xalis mənfəəti 2021-ci ilin ilk 6 ayı ilə müqayisədə 2022-ci ilin ilk 6 ayında 409 min manat və ya 30% artaraq 1 milyon 788 min manat təşkil edib. 2021-ci ilin ilk 6 ayında təşkilatın xalis mənfəəti 1 milyon 379 min manat təşkil etmişdi.
2021-ci ilin ilk 6 ayı ilə müqayisədə 2022-ci ilin ilk 6 ayında “Embafinans” faiz gəlirləri 10% artaraq 4 milyon 147 min manat, haqq və komissiya gəlirləri isə 51% artaraq 883 min 700 manat təşkil edib.
“Embafinans”ın böyüməsi müştərilərə verilən kreditlərin artması hesabınadır. Son bir ildə “Embafinans”ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 4 milyon 742 min manat və ya 16% artaraq 30 iyun 2022-ci il tarixində 34 milyon 21 min manata çatıb. Eyni dövrdə “Embafinans” QSC-nin cəmi aktivləri 1 milyon 79 min manat və ya 3% artaraq 38 milyon 254 min manata yüksəlib.
30 İyun 2022-ci il tarixində “Embafinans” 14 milyon 841 min manat məcmu kapitala malik olub.
BOKT Embafinans QSC-nin istehlak və biznes kreditləri vasitəsi ilə həyatınızı daha rəngarəng, arzularınızı daha da əlçatan edə bilərsiniz.
Sərfəli şərtlər, hər bir müştəriyə fərdi yanaşma və minimum rəsmiləşmə zamanı bizim təkliflərimizi daha da cəlbedici edir. Tələsin! Siz də arzularınıza daha yaxın olun!
Daha ətraflı məlumat üçün *1414 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.Daha ətraflı məlumat *1414 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

“Embafinans” JSC announced the main financial indicators for the first half of 2022 (January-June).
The net profit of “Embafinans” increased by 409 thousand manats or 30% in the first 6 months of 2022 compared to the first 6 months of 2021 and amounted to 1 million 788 thousand manats. In the first 6 months of 2021, the net profit of the organization was 1 million 379 thousand manats.
Compared to the first 6 months of 2021, in the first 6 months of 2022, “Embafinans” interest income increased by 10% to 4 million 147 thousand manats, and fee and commission income increased by 51% to 883 thousand 700 manats.
The growth of “Embafinans” is due to the increase of loans given to customers. In the last year, the credit portfolio of “Embafinans” (loans granted to customers) increased by 4 million 742 thousand manats or 16% and reached 34 million 21 thousand manats on June 30, 2022. In the same period, total assets of “Embafinans” JSC increased by 1 million 79 thousand manats or 3% to 38 million 254 thousand manats.
On June 30, 2022, “Embafinans” had a total capital of 14 million 841 thousand manats.
You can make your life more colorful and your dreams more accessible by means of consumer and business loans of BOKT Embafinans CJSC.
Affordable conditions, individual approach to each client and minimal formalities make our offers even more attractive. Hurry up! Be closer to your dreams!
For more information, you can contact the number *1414. For more information, you can contact the number *1414.