BOKT “Embafinans” QSC 2022-ci ilin birinci yarısı üzrə (yanvar-iyun) əsas maliyyə göstəricilərini açıqlayıb.
“Embafinans”ın xalis mənfəəti 2021-ci ilin ilk 6 ayı ilə müqayisədə 2022-ci ilin ilk 6 ayında 409 min manat və ya 30% artaraq 1 milyon 788 min manat təşkil edib. 2021-ci ilin ilk 6 ayında təşkilatın xalis mənfəəti 1 milyon 379 min manat təşkil etmişdi.
2021-ci ilin ilk 6 ayı ilə müqayisədə 2022-ci ilin ilk 6 ayında “Embafinans” faiz gəlirləri 10% artaraq 4 milyon 147 min manat, haqq və komissiya gəlirləri isə 51% artaraq 883 min 700 manat təşkil edib.
“Embafinans”ın böyüməsi müştərilərə verilən kreditlərin artması hesabınadır. Son bir ildə “Embafinans”ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 4 milyon 742 min manat və ya 16% artaraq 30 iyun 2022-ci il tarixində 34 milyon 21 min manata çatıb. Eyni dövrdə “Embafinans” QSC-nin cəmi aktivləri 1 milyon 79 min manat və ya 3% artaraq 38 milyon 254 min manata yüksəlib.
30 İyun 2022-ci il tarixində “Embafinans” 14 milyon 841 min manat məcmu kapitala malik olub.
BOKT Embafinans QSC-nin istehlak və biznes kreditləri vasitəsi ilə həyatınızı daha rəngarəng, arzularınızı daha da əlçatan edə bilərsiniz.
Sərfəli şərtlər, hər bir müştəriyə fərdi yanaşma və minimum rəsmiləşmə zamanı bizim təkliflərimizi daha da cəlbedici edir. Tələsin! Siz də arzularınıza daha yaxın olun!
Daha ətraflı məlumat üçün *1414 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.Daha ətraflı məlumat *1414 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

«Эмбафинанс» объявило основные финансовые показатели за первое полугодие 2022 года (январь-июнь).
Чистая прибыль “Эмбафинанс” за первые 6 месяцев 2022 года увеличилась на 409 тысяч манатов или на 30% по сравнению с первыми 6 месяцами 2021 года и составила 1 миллион 788 тысяч манатов. По итогам 6 месяцев 2021 года чистая прибыль организации составила 1 миллион 379 тысяч манатов.
По сравнению с первыми 6 месяцами 2021 года, за первые 6 месяцев 2022 года процентные доходы “Эмбафинанс” выросли на 10% до 4 млн 147 тысяч манатов, а комиссионные доходы увеличились на 51% до 883 тысяч 700 манатов.
Рост «Эмбафинанс» происходит за счет увеличения кредитов, выдаваемых клиентам. В прошлом году кредитный портфель “Эмбафинанс” (кредиты, выданные клиентам) увеличился на 4 миллиона 742 тысячи манатов или на 16% и на 30 июня 2022 года достиг 34 миллионов 21 тысячи манатов. За тот же период совокупные активы АО “Эмбафинанс” увеличились на 1 миллион 79 тысяч манатов или 3% до 38 миллионов 254 тысяч манатов.
На 30 июня 2022 года общий капитал «Эмбафинанс» составлял 14 миллионов 841 тысячу манатов.
Вы можете сделать свою жизнь ярче, а мечты доступнее с помощью потребительских и бизнес-кредитов ЗАО «БОКТ Эмбафинанс».
Доступные условия, индивидуальный подход к каждому клиенту и минимум формальностей делают наши предложения еще более привлекательными. Торопиться! Будь ближе к своей мечте!
Для получения дополнительной информации вы можете позвонить по номеру *1414 Для получения дополнительной информации вы можете позвонить по номеру *1414.