"Embafinans" QSC, ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə 2023-cü ildən etibarən ölkə üzrə həyata keçirilən genişmiqyaslı ağacəkmə təşəbbüsünün növbəti mərhələsində fəal iştirak edib.
Bu təşəbbüs Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası və maliyyə sektorunun assosiasiyaları arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna əsasən reallaşdırılır.
Təşəbbüsün əsas məqsədi 10 il ərzində Azərbaycan ərazisində 1 milyon ağacın əkilməsidir. Bu təşəbbüs həm ekologiyanın mühafizəsi, həm də iqlim dəyişikliyinin mənfi təsirlərinin azaldılması istiqamətində mühüm addımdır.
"Embafinans" olaraq biz bu cür ekoloji təşəbbüslərə qoşulmağı və onları dəstəkləməyi öz sosial məsuliyyətimizin vacib hissəsi hesab edirik. İnanırıq ki, yaşıl və sağlam gələcək naminə atılan hər bir addım böyük əhəmiyyət kəsb edir. Şirkət əməkdaşlarımızın iştirakı ilə həyata keçirilən ağacəkmə aksiyası zamanı bir sıra müxtəlif ağac növləri əkilərək ətraf mühitin yaşıllaşdırılmasına töhfə verildi.
Aksiyada iştirak etməklə "Embafinans" həm ekoloji dəyərlərə verdiyi önəmi, həm də cəmiyyət qarşısında məsuliyyətli mövqe tutduğunu bir daha nümayiş etdirdi. Gələcəkdə də bu kimi təşəbbüslərdə iştirak etməklə ətraf mühitin qorunmasına dəstək olmağa davam edəcəyik.

This initiative is implemented in accordance with the Memorandum of Understanding signed between the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Azerbaijan Microfinance Association and financial sector associations.
The main goal of the initiative is to plant 1 million trees in Azerbaijan within 10 years. This initiative is an important step towards both environmental protection and reducing the negative effects of climate change.
As "Embafinans", we consider joining and supporting such environmental initiatives an important part of our social responsibility. We believe that every step taken for the sake of a green and healthy future is of great importance. During the tree planting campaign, which was carried out with the participation of our company employees, a number of different tree species were planted, contributing to the greening of the environment.
By participating in the campaign, Embafinans once again demonstrated the importance it attaches to ecological values and its responsible position towards society. We will continue to support environmental protection by participating in such initiatives in the future.