Embafinans hər zaman olduğu kimi körpə balaları unutmayıb.
Qarşıdan gələn Novruz bayramı münasibəti ilə, Embafinans “İstiqanlı olaq!” KSM layihəsi çərçivəsində “Məişət zorakılığına məruz qalmış uşaqların sığınacağı” –nı ziyarət edib.
Ziyarət zamanı sığınacağın rəhbəri olan Kəmalə Ağazadə ilə sığınacağın problemləri və cəmiyyətdə məişət zorakılığın qurbanlarının uyğunlaşması barəsində geniş müzakirələr aparıldı.
Daha sonra sığınacağın əməkdaşları uşaqların əmək dərsində hazırladığı və “Şuşa İli”-nə həsr etdiyi əl işlərini sərgilədilər. Qeyd edək ki, sığınacaq həm də Reinteqrasiya Mərkəzi kimi fəaliyyət göstərir. Uşaqların asudə vaxtlarının təşkili zamanı aktiv şəkildə “art terapiya”, “əmək terapiya” və s. kimi müalicəvi prosedurlardan da istifadə olunur. Sığınacaqda usaqlara mənəvi və hüquqi dəstək də verilir. Mütəmadi olaraq psixoloq, psixoterapev, sosioloqlar, hüquqşünaslar sığınacağın sakinləri ilə görüşüb söhbətlər aparırlar.
Embafinans layihə çərçivəsində sığınacağa bayram sovqatlarını da qida və şəxsi gigiyena məhsulları qismində təqdim edib.

Как всегда, Embafinans не забыла о малышах.
По случаю приближающегося праздника Новруз Эмбафинанс «Согрейся!» В рамках проекта КСО посетил «Приют для детей, подвергшихся домашнему насилию».
В ходе визита были проведены обширные беседы с руководителем приюта Камалой Агазаде о проблемах приюта и адаптации жертв домашнего насилия в обществе.
Позже сотрудники приюта выставили поделки, сделанные детьми на уроке труда и посвященные «Году Стекла». Следует отметить, что приют также функционирует как реинтеграционный центр. При организации досуга детей активно используются «арт-терапия», «трудотерапия» и др. такие терапевтические процедуры также используются. Детям в приюте также оказывается моральная и юридическая поддержка. Психологи, психотерапевты, социологи, юристы регулярно встречаются и беседуют с жителями приюта.
В рамках проекта «Эмбафинанс» также подарил приюту праздничные подарки в виде продуктов питания и средств личной гигиены.