Embafinans hər zaman olduğu kimi körpə balaları unutmayıb.
Qarşıdan gələn Novruz bayramı münasibəti ilə, Embafinans “İstiqanlı olaq!” KSM layihəsi çərçivəsində “Məişət zorakılığına məruz qalmış uşaqların sığınacağı” –nı ziyarət edib.
Ziyarət zamanı sığınacağın rəhbəri olan Kəmalə Ağazadə ilə sığınacağın problemləri və cəmiyyətdə məişət zorakılığın qurbanlarının uyğunlaşması barəsində geniş müzakirələr aparıldı.
Daha sonra sığınacağın əməkdaşları uşaqların əmək dərsində hazırladığı və “Şuşa İli”-nə həsr etdiyi əl işlərini sərgilədilər. Qeyd edək ki, sığınacaq həm də Reinteqrasiya Mərkəzi kimi fəaliyyət göstərir. Uşaqların asudə vaxtlarının təşkili zamanı aktiv şəkildə “art terapiya”, “əmək terapiya” və s. kimi müalicəvi prosedurlardan da istifadə olunur. Sığınacaqda usaqlara mənəvi və hüquqi dəstək də verilir. Mütəmadi olaraq psixoloq, psixoterapev, sosioloqlar, hüquqşünaslar sığınacağın sakinləri ilə görüşüb söhbətlər aparırlar.
Embafinans layihə çərçivəsində sığınacağa bayram sovqatlarını da qida və şəxsi gigiyena məhsulları qismində təqdim edib.

As always, Embafinans has not forgotten the babies.
On the occasion of the upcoming Nowruz holiday, Embafinans “Be warm!” Within the framework of the CSR project, he visited the “Shelter for children exposed to domestic violence”.
During the visit, extensive discussions were held with Kamala Agazadeh, the head of the shelter, about the problems of the shelter and the adaptation of victims of domestic violence in the society.
Later, the staff of the shelter exhibited the handicrafts made by the children in the labor lesson and dedicated to the “Year of Glass”. It should be noted that the shelter also functions as a Reintegration Center. During the organization of children’s free time, “art therapy”, “labor therapy”, etc. are actively used. such therapeutic procedures are also used. Moral and legal support is also provided to the children in the shelter. Psychologists, psychotherapists, sociologists, and lawyers regularly meet and talk with the residents of the shelter.
As part of the project, Embafinans also presented holiday gifts to the shelter in the form of food and personal hygiene products.