2025-ci il aprelin 18-də Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının 17-ci İllik Təltif Şam Ziyafəti baş tutduub.
Tədbirdə dövlət qurumlarının, xarici səfirliklərin, bank və bank olmayan kredit təşkilatlarının, sığorta şirkətlərinin, biznes assosiasiyalarının, həmçinin yerli və beynəlxalq mikromaliyyə qurumlarının rəhbərləri daxil olmaqla ümumilikdə 108 nümayəndə iştirak edib.
Tədbirin rəsmi hissəsində AMFA-nın Müşahidə Şurasının sədri Cəlal Əliyev Assosiasiyanın mikromaliyyə sektorunun inkişafına verdiyi töhfələri vurğuladı. AMFA-nın İcraçı direktoru Jalə Hacıyeva çıxışı zamanı Assosiasiyanın son illərdəki fəaliyyətinə – sektorun transformasiyası, rəqəmsallaşma və regional layihələrin təşviqi sahəsində atılmış mühüm addımlara diqqət çəkdi.
AMFA-nın Mükafat Komitəsinin qərarı ilə BOKT Embafinans QSC
“İlin innovativ məhsulunu təqdim edən qabaqcıl mikromaliyyə təşkilatı” nominasiyası üzrə mükafatlandırılıb.

18 апреля 2025 года состоялся 17-й ежегодный ужин по случаю вручения наград Ассоциации микрофинансирования Азербайджана.
Всего в мероприятии приняли участие 108 представителей, в том числе руководители государственных органов, посольств иностранных государств, банковских и небанковских кредитных организаций, страховых компаний, бизнес-ассоциаций, а также местных и международных микрофинансовых организаций.
В официальной части мероприятия председатель Наблюдательного совета АМФА Джалал Алиев подчеркнул вклад Ассоциации в развитие микрофинансового сектора. В ходе своего выступления исполнительный директор AMFA Джала Гаджиева обратила внимание на деятельность Ассоциации за последние годы – важные шаги, предпринятые в трансформации сектора, цифровизации, продвижении региональных проектов.
По решению Премиального комитета AMFA ЗАО «Embafinans»
Награждена в номинации «Ведущая микрофинансовая организация, представившая инновационный продукт года».