2025-ci il aprelin 18-də Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının 17-ci İllik Təltif Şam Ziyafəti baş tutduub.
Tədbirdə dövlət qurumlarının, xarici səfirliklərin, bank və bank olmayan kredit təşkilatlarının, sığorta şirkətlərinin, biznes assosiasiyalarının, həmçinin yerli və beynəlxalq mikromaliyyə qurumlarının rəhbərləri daxil olmaqla ümumilikdə 108 nümayəndə iştirak edib.
Tədbirin rəsmi hissəsində AMFA-nın Müşahidə Şurasının sədri Cəlal Əliyev Assosiasiyanın mikromaliyyə sektorunun inkişafına verdiyi töhfələri vurğuladı. AMFA-nın İcraçı direktoru Jalə Hacıyeva çıxışı zamanı Assosiasiyanın son illərdəki fəaliyyətinə – sektorun transformasiyası, rəqəmsallaşma və regional layihələrin təşviqi sahəsində atılmış mühüm addımlara diqqət çəkdi.
AMFA-nın Mükafat Komitəsinin qərarı ilə BOKT Embafinans QSC
“İlin innovativ məhsulunu təqdim edən qabaqcıl mikromaliyyə təşkilatı” nominasiyası üzrə mükafatlandırılıb.

On April 18, 2025, the 17th Annual Awards Dinner of the Azerbaijan Microfinance Association took place.
A total of 108 representatives, including heads of state agencies, foreign embassies, bank and non-bank credit organizations, insurance companies, business associations, as well as local and international microfinance institutions, attended the event.
During the official part of the event, AMFA Supervisory Board Chairman Jalal Aliyev emphasized the Association's contributions to the development of the microfinance sector. AMFA Executive Director Jala Hajiyeva drew attention to the Association's activities in recent years - the important steps taken in the transformation of the sector, digitalization and promotion of regional projects.
By the decision of the AMFA Awards Committee, Embafinans CJSC was awarded in the nomination "Leading Microfinance Organization Presenting an Innovative Product of the Year".