“Embafinans” 2024-cü ili 7 milyon 208 min manat mənfəətlə başa vurub.
2023-cü ilin eyni dövründə BOKT-un mənfəəti 5 milyon 325 min manat olub ki, bu da illik müqayisədə mənfəətin 35.4% artması deməkdir.
“Embafinans”ın faiz gəlirləri ötən illə müqayisədə 35.2% artaraq 20 milyon 704 min manat, haqq və komissiya gəliri 75% artaraq 231 min manat olub.
Embafinans BÖYÜYÜB, KREDİT PORTFELİ ARTIB
31 dekabr 2024-cü il tarixində BOKT-un cəmi aktivləri 69 milyon 992 min manat olub ki, əvvəlki ilə nisbətən 19.4% artımdır. Müştərilərə verilmiş kreditləri 61 milyon 997 min manat təşkil edib. Belə ki, BOKT-un kredit portfeli 21% böyüyüb.
Hesabat dövründə “Embafinans”ın cəmi öhdəlikləri 40 milyon 40 min manatdan 44 milyon 190 min manata, cəmi kapitalı isə 18 milyon 594 min manatdan 25 milyon 802 min manata çatıb.
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən verilmiş 30.07.2012-ci il tarixili BKT-10 nömrəli lisenziya əsasında fəaliyyət göstərən EmbaFinans Bank Olmayan Kredit Təşkilatıdır. BOKT "EmbaFinans" QSC hazırda İstehlak və Mikro-biznes kreditləri məhsulları ilə fəaliyyət göstərir.

Embafinans завершил 2024 год с прибылью в 7 миллионов 208 тысяч манатов.
За аналогичный период 2023 года прибыль НБКО составила 5 миллионов 325 тысяч манатов, что на 35,4% больше прибыли по сравнению с предыдущим годом.
ДОХОДЫ ВНЕЗАПНО УВЕЛИЧИЛИСЬ
Процентный доход Embafinans увеличился на 35,2% по сравнению с прошлым годом, составив 20 миллионов 704 тысяч манатов, а комиссионный доход увеличился на 75%, составив 231 тысячу манатов.
Embafinans РАСТЕТ, КРЕДИТНЫЙ ПОРТФЕЛЬ УВЕЛИЧИЛСЯ
По состоянию на 31 декабря 2024 года совокупные активы НБКО составили 69 миллионов 992 тысячи манатов, увеличившись по сравнению с предыдущим годом на 19,4%. Сумма выданных клиентам кредитов составила 61 миллион 997 тысяч манатов. Таким образом, кредитный портфель НБКО вырос на 21%.
За отчетный период общие обязательства Embafinans увеличились с 40 миллионов 40 тысяч манатов до 44 миллионов 190 тысяч манатов, а общий капитал увеличился с 18 миллионов 594 тысяч манатов до 25 миллионов 802 тысяч манатов.
EmbaFinans — небанковская кредитная организация, действующая на основании лицензии № BKT-10 от 30.07.2012 г., выданной Центральным банком Азербайджанской Республики. В настоящее время ЗАО КБКТ «ЭмбаФинанс» осуществляет деятельность по кредитованию потребителей и микробизнеса.