“Embafinans” 2024-cü ili 7 milyon 208 min manat mənfəətlə başa vurub.
2023-cü ilin eyni dövründə BOKT-un mənfəəti 5 milyon 325 min manat olub ki, bu da illik müqayisədə mənfəətin 35.4% artması deməkdir.
“Embafinans”ın faiz gəlirləri ötən illə müqayisədə 35.2% artaraq 20 milyon 704 min manat, haqq və komissiya gəliri 75% artaraq 231 min manat olub.
Embafinans BÖYÜYÜB, KREDİT PORTFELİ ARTIB
31 dekabr 2024-cü il tarixində BOKT-un cəmi aktivləri 69 milyon 992 min manat olub ki, əvvəlki ilə nisbətən 19.4% artımdır. Müştərilərə verilmiş kreditləri 61 milyon 997 min manat təşkil edib. Belə ki, BOKT-un kredit portfeli 21% böyüyüb.
Hesabat dövründə “Embafinans”ın cəmi öhdəlikləri 40 milyon 40 min manatdan 44 milyon 190 min manata, cəmi kapitalı isə 18 milyon 594 min manatdan 25 milyon 802 min manata çatıb.
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən verilmiş 30.07.2012-ci il tarixili BKT-10 nömrəli lisenziya əsasında fəaliyyət göstərən EmbaFinans Bank Olmayan Kredit Təşkilatıdır. BOKT "EmbaFinans" QSC hazırda İstehlak və Mikro-biznes kreditləri məhsulları ilə fəaliyyət göstərir.

“Embafinans” ended 2024 with a profit of 7 million 208 thousand manats.
In the same period of 2023, the profit of the bank was 5 million 325 thousand manats, which means a 35.4% increase in profit compared to the previous year.
Interest income of "Embafinans" increased by 35.2% compared to last year to 20 million 704 thousand manats, fee and commission income increased by 75% to 231 thousand manats.
Embafinans GROWS, ITS LOAN PORTFOLIO INCREASES
As of December 31, 2024, the total assets of the bank were 69 million 992 thousand manats, which is a 19.4% increase compared to the previous year. Loans granted to customers amounted to 61 million 997 thousand manats. Thus, the credit portfolio of the NBCI has grown by 21%.
During the reporting period, the total liabilities of "Embafinans" increased from 40 million 40 thousand manat to 44 million 190 thousand manat, and the total capital increased from 18 million 594 thousand manat to 25 million 802 thousand manat.
EmbaFinans is a Non-Banking Credit Organization operating under the license No. BKT-10 dated 30.07.2012 issued by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan. NBCI "EmbaFinans" CJSC currently operates with Consumer and Micro-business credit products.