BOKT Embafinans QSC-nin İdarə Heyətinin yeni sədri Cavid Bağırov təyin olundu.
Ümumi Yığıncağın qərarı ilə BOKT Embafinans QSC-nin İdarə Heyətinin Sədri vəzifəsinə Bağırov Cavid Nadir oğlu təyin edilib.
Bağırov Cavid Nadir oğlu 1982-ci ilin Yanvar ayının 2-si Bakı şəhərində anadan olub.
1998 – 2002 –ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin İqtisadi Nəzəriyyə ixtisası üzrə Sosial Elmlər və Psixologiya fakultəsinə daxil olmuşdur, 2002 – 2004-cü illərdə eyni ixtisas üzrə Magistr dərəcəsində təhsil alıb.
2002-ci ildən etibarən “Bank Of Baku” ASC-də əmək fəaliyyətinə başlayıb. 2002 – 2018-ci illər ərzində müxtəlif filiallarda direktor vəzifəsini icra edib.
2018-ci ildə “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC-nin Gəncə filialının direktoru vəzifəsində, daha sonra 2019-cu ildə isə Səbail filialının direktoru vəzifəsində çalışmışdır.
2021-ci ilin Fevral ayında BOKT Embafinans QSC-nin İdarə Heyətinin Sədr müavini vəzifəsinə təyin olunur.
Embafinans-da fəaliyyəti dövründə kredit portfelinin mükəmməlləşməsində, yeni kredit məhsullarının təyin olunmasında bilavasitə əmək və təşəbbüsü olub. Daxili kommunikasiya və komanda ruhunun yüksək olmasına önəm verən Cavid Bağırov, korporativ dəyərlərini və gostərilən xidmət səviyyəsinin daima yüksək olmasını prioritet tutur.
Maliyyə bazarında dinamik inkişafa və öz mövqeyinin bərkidilməsinə doğru gedən Embafinans bugün ölkənin iqtisadi həyatında müsbət imicə nail olmuş şirkət adını qazanmaqda davam edir. Embafinans ailəsi öz növbəsində Cavid Bağırovun səriştəsinə, təcrübə və professionallığına əmin olub, bu yolda ona uğurlar arzu edir.

Новым председателем ЗАО «БОКТ Эмбафинанс» назначен Джавид Багиров.
Багиров Джавид Надир оглы решением общего собрания назначен Председателем Правления ЗАО «БОКТ Эмбафинанс».
Багиров Джавид Надир оглы родился 2 января 1982 года в Баку.
В 1998-2002 годах поступил на факультет социальных наук и психологии Бакинского государственного университета по специальности экономическая теория, а в 2002-2004 годах учился в магистратуре по той же специальности.
С 2002 года начал работать в ОАО “Bank Of Baku”. С 2002 по 2018 год занимал должности директора в различных филиалах.
В 2018 году работал директором Гянджинского филиала ОАО «Международный банк Азербайджана», а затем в 2019 году директором Сабаильского филиала.
В феврале 2021 года БОКТ назначен заместителем Председателя Правления ЗАО «Эмбафинанс».
Во время своего пребывания в Embafinans он непосредственно работал и проявлял инициативу в совершенствовании кредитного портфеля и определении новых кредитных продуктов. Джавид Багиров, придающий большое значение высокому внутреннему общению и командному духу, ставит во главу угла корпоративные ценности и неизменно высокий уровень обслуживания.
Двигаясь в направлении динамичного развития и укрепления своих позиций на финансовом рынке, «Эмбафинанс» сегодня продолжает завоевывать репутацию компании, добившейся положительного имиджа в экономической жизни страны. Семья Эмбафинансов, в свою очередь, убеждена в компетентности, опыте и профессионализме Джавида Багирова и желает ему успехов на этом пути.