BOKT Embafinans QSC-nin İdarə Heyətinin yeni sədri Cavid Bağırov təyin olundu.
Ümumi Yığıncağın qərarı ilə BOKT Embafinans QSC-nin İdarə Heyətinin Sədri vəzifəsinə Bağırov Cavid Nadir oğlu təyin edilib.
Bağırov Cavid Nadir oğlu 1982-ci ilin Yanvar ayının 2-si Bakı şəhərində anadan olub.
1998 – 2002 –ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin İqtisadi Nəzəriyyə ixtisası üzrə Sosial Elmlər və Psixologiya fakultəsinə daxil olmuşdur, 2002 – 2004-cü illərdə eyni ixtisas üzrə Magistr dərəcəsində təhsil alıb.
2002-ci ildən etibarən “Bank Of Baku” ASC-də əmək fəaliyyətinə başlayıb. 2002 – 2018-ci illər ərzində müxtəlif filiallarda direktor vəzifəsini icra edib.
2018-ci ildə “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC-nin Gəncə filialının direktoru vəzifəsində, daha sonra 2019-cu ildə isə Səbail filialının direktoru vəzifəsində çalışmışdır.
2021-ci ilin Fevral ayında BOKT Embafinans QSC-nin İdarə Heyətinin Sədr müavini vəzifəsinə təyin olunur.
Embafinans-da fəaliyyəti dövründə kredit portfelinin mükəmməlləşməsində, yeni kredit məhsullarının təyin olunmasında bilavasitə əmək və təşəbbüsü olub. Daxili kommunikasiya və komanda ruhunun yüksək olmasına önəm verən Cavid Bağırov, korporativ dəyərlərini və gostərilən xidmət səviyyəsinin daima yüksək olmasını prioritet tutur.
Maliyyə bazarında dinamik inkişafa və öz mövqeyinin bərkidilməsinə doğru gedən Embafinans bugün ölkənin iqtisadi həyatında müsbət imicə nail olmuş şirkət adını qazanmaqda davam edir. Embafinans ailəsi öz növbəsində Cavid Bağırovun səriştəsinə, təcrübə və professionallığına əmin olub, bu yolda ona uğurlar arzu edir.

Javid Bagirov was appointed as the new chairman of BOKT Embafinans CJSC.
Bagirov Javid Nadir oglu was appointed as the Chairman of the Management Board of BOKT Embafinans CJSC by the decision of the General Meeting.
Bagirov Javid Nadir oglu was born on January 2, 1982 in Baku.
In 1998-2002, he entered the Faculty of Social Sciences and Psychology of Baku State University, majoring in Economic Theory, and in 2002-2004, he studied at the Master’s degree in the same major.
Since 2002, he started working at “Bank Of Baku” OJSC. From 2002 to 2018, he held the position of director in various branches.
In 2018, he worked as the director of the Ganja branch of “International Bank of Azerbaijan” OJSC, and then in 2019 as the director of the Sabail branch.
In February 2021, BOKT is appointed as the Deputy Chairman of the Management Board of Embafinans CJSC.
During his tenure at Embafinans, he had direct work and initiative in perfecting the loan portfolio and defining new loan products. Javid Bagirov, who attaches importance to high internal communication and team spirit, prioritizes corporate values and always high level of service.
Moving towards dynamic development and consolidation of its position in the financial market, Embafinans today continues to earn the name of a company that has achieved a positive image in the economic life of the country. The Embafinans family, in turn, is convinced of Javid Bagirov’s competence, experience and professionalism, and wishes him success on this path.