“Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi (Nazirlik), Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı (Mərkəzi Bankı), Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında 13 mart 2023-cü il tarixində “Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümü münasibəti ilə ağacəkmə tədbirləri üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu”u imzalayıblar.”
15 Mart 2023-cü il tarixində Müşfiqabad qəsəbəsində “Hərəryə bir ağac əkək , gələcəyə nəfəs verək” şuarı altında keçən ağacəkmə tədbirdə BOKT Embafinans QSC də iştirak edib və ölkəmizin yaşıllanmasına öz töhvəsini verib. Aksiya zamanı 3 hektar ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 300-ə yaxın Eldar şamı və zeytun ağacı əkilmişdir.
Qeyd edək ki, Memorandum çərçivəsində bu ildən başlayaraq 10 il ərzində hər il 100 000 ağac olmaqla, ümumilikdə 1 000 000 ağac əkiləcəkdir.

“On March 13, 2023, between the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan (Ministry), the Central Bank of the Republic of Azerbaijan (Central Bank), Azerbaijan Microfinance Association, Azerbaijan Banks Association, Azerbaijan Insurers Association, Azerbaijan Stock Market Participants Association and Azerbaijan Fintech Association “They signed the Memorandum of Understanding on cooperation on tree planting events on the occasion of the 100th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev.”
On March 15, 2023, BOKT Embafinans CJSC participated in the tree-planting event held under the slogan “Let’s plant a tree for everyone, breathe life into the future” in Mushfigabad settlement and contributed to the greening of our country. During the campaign, about 300 Eldar pines and olive trees were planted in a 3-hectare area suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula.
It should be noted that within the framework of the Memorandum, a total of 1,000,000 trees will be planted, 100,000 trees per year for 10 years starting from this year.